Shindo® on Jaapanist pärit ravi- ja kehaharjutamise viis, mis rajaneb tuhandeid aastaid vanadele teadmistele ning põhineb tugevalt uuematele teadmistele inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Need teadmised on kokku kogunud ja ka eestlastele vahendanud sensei (õpetaja) Kazuko Kuratomi.
Shindo® venituste aluseks on ida meditsiinist tuntud meridiaanid ehk energiakanalid. Shindo rühmatunnis venitamegi just energiakanaleid, et panna energia kehas vabalt voolama. Energiakanalid läbivad kogu meie keha ja on seotud eri organite ning emotsioonidega. Igal elundil ja energiakanalil on täita konkreetsed ülesanded. Erinevad tasakaalutuse seisundid (stress, füüsilised- emotsionaalsed pinged) häirivad inimese loomulikku tasakaalu. Shindo® abil avatakse ja hoitakse meridiaanid ehk energiakanalid avatuna. Keha vedelike ja energiate voolamine paraneb, mille tagajärjel suudab organism endast väljutada mürke ja toksilisi aineid, mis on mitmete haiguste põhjusteks. Venitusharjutused aitavad saavutada keha ja meele tasakaalu, vabastades keha ja vaimu sinna kuhjunud füüsilistest- ning emotsionaalsetest pingetest tänu millele ka loovus, elurõõm ja inspiratsioon saavad vabalt voolata ning tööle hakata keha loomulik võime ennast tervendada. 

Shindo® venitusharjutused on sobilikud kõigile ning loovad võimaluse oma kehaga lähemalt tuttavaks saada.

Oluline on meeles pidada, et iga inimese keha on erinev ja iga päev uus. Tunnis tuleb oma keha kuulata ning lähtuda hetkesesiust, olla enda suhtes leebe ja armastav.

Tundi tulles võta palun kaasa midagi millel saab istuda ja pikali olla. Treeningtunni pikkus on ca 1h ja 15min.

Hind 5 eurot. Venitustunni juhendaja on Margot Kull, Shindo® sertifiseeritud rühmajuhendaja. Tel 5837 5807

Info tundide toimumise kohta leiad Laitse seltsimaja Facebooki lehelt, ürituste alt.

Laitse Seltsimaja keraamikaring täiskasvanutele
Laitse Seltsimaja keraamikaring täiskasvanutele

Glasuurinäidised
Glasuurinäidised
Laitse Seltsimajas toimuvad igal kolmapäeval Keraamika töötoad.

Algus kell 18:00

NB! Osalema on oodatud täiskasvanud ja noored alates põhikooli kolmandast astmest.

Töötoa hind: 1kg toorsavi = 6 eurot. Hinnas sisaldub kõikide töövahendite kasutamine, ettepõletus, glasuurimine ja kõrgukuumuspõletus. Korraga võid osta täpselt nii suure savitüki kui soovi on.

 

Laitse Seltsimaja Noortekaga saab kõige kiiremini ühendust läbi FB lehe: